Przejażdżka kolejką wąstkotorową po Jantarze

Jantar to niewielka wioska nad Morzem Bałtyckim na terenie Żuław. Jej nazwa wywodzi się z języka litewskiego i w wolnym tłumaczeniu oznacza „bursztyn”. Choć jest to miejscowość nieduża, każdego roku przyciąga mnóstwo turystów w każdej grupie wiekowej. Jest mnóstwo czynników, które wpływają na popularność tego letniska wśród wielbicieli polskiego morza. Można tutaj wymienić specyficzny mikroklimat, który pozwala leczyć choroby serca, płuc i układu nerwowego czy powietrze wypełnione jodem i zapachem olejków eterycznych prosto z lokalnych lasów sosnowych. Bogata baza noclegowa i ciekawe zaplecze gastronomiczne to kolejne atuty tego miejsca w porównaniu do sąsiednich bałtyckich kurortów. Miejsce w Jantarze na nocleg to kwestia bardzo łatwa do przygotowania, najprościej wybrać dogodny obiekt za pomocą internetu.

Z pewnością warto odwiedzić hodowlę strusi. Każdy kto chciałby poznać tajniki takiej hodowli oraz przybliżyć sobie tematykę chociażby pszczelarstwa, bez wątpienia powinien odwiedzić lokalną Pasiekę u Strusi, która zlokalizowana jest przy drodze do Rybiny. Na plus tej hodowli przemawia również fakt, że jest to gospodarstwo przede wszystkim o profilu edukacyjnym, w którym niemal wszystkie ogólnodostępne wystawy są tematycznie związane z życiem. Warto także zajrzeć do Muzeum Bursztynnictwa. Z racji corocznych Międzynarodowych Mistrzostw w Poławianiu Bursztynu nie może dziwić fakt, że wieś posiada takie muzeum, swoją drogą jedno z najciekawszych na Wybrzeżu.

Wielbiciele kolei mogą w sezonie letnim skorzystać z przejażdżki kolejką wąskotorową. Jest to bez wątpienia jedna z z ciekawszych atrakcji turystycznych w Jantarze. Można się nią wybrać do Malborka, Sztumu czy na przykład do Grudziądza. W 2015 roku dzięki renowacji tejże zabytkowej już linii kolejowej, prowadzącej z Nowego Dworu Gdańskiego do dawnej siedziby zakonu krzyżackiego, możliwa jest niemal trzygodzinna wyprawa słynnym Szlakiem Bursztynowym. Będąc na urlopie z najmłodszymi nie wolno pominąć Wioski Indiańskiej. Jest to bez wątpienia jedyna tego typu atrakcja na całym pasie Pomorza Gdańskiego. Po wiosce turystów oprowadza zainteresowane maluchy i dorosłych autor niemal 20 książek popularno-naukowych pan Leszek Michalik oraz indianistka z USA – pani Joanna Mazurek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>