Piernikowy dom do góry nogami w Łebie

Na naszej stronie znalazło się już parę wpisów, które dotyczyły nadmorskich miejscowości. Wspominaliśmy Wam np. o spokojnym wypoczynku w Sarbinowie. Dzisiaj zawędrujemy do kolejnego pięknego miejsca nad Bałtykiem, jednak będzie to miejscowość znacznie większa niż wspomniane wyżej Sarbinowo. 

Łeba to niezwykłe miasto, które słynie nie tylko z doskonałego położenia nad samym Bałtykiem, ale również z wielu atrakcji turystycznych. Dzięki temu każdego roku, niezależnie od pogody miejsce to jest odwiedzane przez setki wczasowiczów, chcących nie tylko korzystać z pięknych plaż, ale również spędzić wolny czas w sposób bardzo aktywny. To dobre miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób samotnych i zorganizowanych grup przyjaciół. Każdy bowiem znajdzie tutaj coś dla siebie.

Rodziny mogą skorzystać z szerokiej bazy noclegowej, która zawiera oferty licznych pensjonatów, gdzie niemal każdy posiada doskonale wyposażone zaplecze rekreacyjne. Ci, którzy wolą luksusowe warunki mogą natomiast zarezerwować noclegi w hotelach o wysokim standardzie. Na turystów czekają także pola namiotowe i kwatery prywatne. Jak widać różnorodność bazy noclegowej jest zdecydowanie atutem Łeby, ze względu na to, że miasto stoi otworem przed każdym, kto chce odwiedzić to miejsce.

Dużą popularnością cieszą się tutaj zabytki, a także cykliczne wydarzenia przygotowane specjalnie dla turystów. Niewątpliwie wartym odwiedzenia jest Piernikowy Dom do Góry Nogami, który znajduje się przy ulicy św. Jakuba 6. Dla ceniących obiekty sakralne dobrym pomysłem spędzania wolnego czasu jest natomiast Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (znajdź za pomocą hasła: kościół w Łebie – wpisz w wyszukiwarkę), który od lat wpisany jest do rejestru zabytków. To, co w nim niezwykłe to przede wszystkim wiek. Za datę jego powstania przyjmuje się bowiem 1682 roku. Na przestrzeni wielu setek lat, kościół był wielokrotnie odbudowywany, jednak do dzisiaj zachowała się barokowa wieża i bardzo stare organy, które na przestrzeni dziejów również wiele razy zmieniano. Jest jedynym obiektem zabytkowym miasta wpisanym do rejestru. Być może właśnie dlatego jego zwiedzenie powinno być obowiązkowym punktem spędzania wolnego czasu podczas wizyty w tej części Polski.

Łeba to także dobry pomysł na urlop w okresie letnim. To, co wyróżnia to miasto od innych to zdecydowania przepiękna, czysta plaża i trzy kąpieliska usytuowane w różnych miejscach miasta. Korzystając z bazy noclegowej bez trudu można znaleźć kwatery blisko morza (znajdź za pomocą: Meteor), co zdecydowanie poleca się osobom chcącym korzystać z kąpieli słonecznych i morskich. Planując urlop warto również zwrócić uwagę na cykliczne imprezy, które odbywają się w tym uroczym zakątku na północy.

2 thoughts on “Piernikowy dom do góry nogami w Łebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>