Jezioro Międzybrodzkie w Międzybrodziu Żywieckim

Międzybrodzie Żywieckie to piękna wieś turystyczna, położona w południowej Polsce, w województwie śląskim. Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z połowy szesnastego wieku, jednak nie ma tutaj wartościowych zabytków – jest za to bogata infrastruktura turystyczna oraz bardzo ciekawe miejsca, warte odwiedzenia chociaż raz.

Takim miejscem z pewnością jest Jezioro Międzybrodzkie. Powierzchnia jeziora wynosi niespełna cztery kilometry kwadratowe, zaś jego pojemność to dwadzieścia siedem milionów metrów sześciennych. Jezioro ma kształt podłużny, jego długość wynosi około pięć kilometrów, a niedaleko przebiega trasa samochodowa łącząca Kęty z Żywcem, co z pewnością bardzo ułatwia dojazd na miejsce. Jezioro Międzybrodzkie jest jeziorem zaporowym na rzece Sole, należącym do systemu zbiorników wodnych tworzących razem z jeziorem Czanieckim i Żywieckim tak zwaną Kaskadę Soły. Jezioro jest nie lada rajem dla wędkarzy – żyje tutaj wiele gatunków słodkowodnych ryb, jak między innymi szczupak, sandacz, pstrąg, karp, płoć, okoń, świnka, leszcz, jaź, kleń i sum. Okolica jeziora jest bardzo malownicza, otaczają ją najwyższe szczyty Beskidu Małego oraz wiele obiektów zielonych.

Międzybrodzie Żywieckie to niewątpliwie jedna z najbardziej malowniczych miejscowości w południowej Polsce oraz w województwie śląskim, do której warto się wybrać chociażby na jeden dzień. Pozostanie tutaj na dłużej nie jest trudne, dzięki szeroko rozwiniętej bazie noclegowej, oferującej głównie obiekty sezonowe. Znajdziemy tutaj noclegi czynne przez cały rok – gdy ludzie wypoczywają nad pięknymi jeziorami oraz korzystają z uroków sportów powietrznych, latając szybowcami i paralotniami, ale także w sezonie zimowym, kiedy turyści częściej wybierają tory saneczkowe na górze Żar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>