Garść informacji o Sromowcach Wyżnych

W Sromowcach Wyżnych znajduje się wiele atrakcji, a jedną z nich jest na przykład Droga Krzyżowa na Sołtysią Górę. Droga Krzyżowa na Sołtysią Górę wybudowana została w 2012 roku. Przyjeżdżają tutaj osoby, które chcą się wyciszyć, skupić oraz w spokoju pomodlić. Z tego miejsca widoczna jest szeroka panorama Tatr oraz pasm Beskidu.

Zostając na dłużej w Sromowcach Wyżnych, warto skorzystać z oferty miejsc noclegowych w miejscowości. Taką możliwość proponuje budynek o nazwie Arenda. Pokoje Gościnne Arenda usytuowane są w Niedzicy przy ulicy Trzeciego Maja. Obiekt oferuje około 18 miejsc noclegowych. Pokoje te wyposażone są w łazienkę oraz telewizję. Jest także jeden pokój dwuosobowy, jeden trzyosobowy, dwa czteroosobowe oraz jeden sześcioosobowy. Cena za pokoje wynoszą od 70 do 80 złotych, od 90 do 105 złotych, od 100 do 140 złotych, od 150 do 210 złotych. Na terenie obiektu znajduje się miejsce na ognisko, możliwość grillowania, ogród do posiedzenia, w którym można się wyciszyć oraz zrelaksować. W pobliżu znajdują się atrakcje, takie jak Zamek w Niedzicy, ruiny zamku w Czorsztynie, zabytkowe kościoły, skanseny, spływ Dunajcem, szlaki na Trzy Korony i Sokolicę, baseny termalne w odległości 15 kilometrów, szlaki rowerowe, elektrownia wodna, Jezioro Czorsztyńskie oraz wyciągi narciarskie. W obiekcie po wcześniejszym zamówieniu serwuje się domowe posiłki.

Drugim obiektem wartym odwiedzenia jest Gospodarstwo Agroturystyczne u Zosi, który zlokalizowany jest przy ulicy Józefa Kosibowicza 42. Kwatera może zagwarantować 18 miejsc noclegowych. Na terenie znajduje się parking, możliwość grillowania, miejsce na ognisko oraz altana ogrodowa. Właściciele obiektu zadbali o dzieci. Znajduje się tutaj plac zabaw i boisko do siatkówki. Budynek położony jest 700 metrów od wyciągu narciarskiego Polana Stosy, jeden kilometr od przejścia granicznego ze Słowacją oraz dwa kilometry od przystani flisackiej. Cena za spędzenie nocy wynosi około od 25 do 30 złotych za osobę lub od 20 do 25 złotych. Obiekt zaprasza przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>