Beskid Niski zachwyca Gorlicami

Gorlice to urocze miasto położone w Małopolsce, na pograniczu Beskidu Niskiego i jego zachodniej części, Beskidu Gorlickiego. Doskonała lokalizacja sprawia, że miejscowość może sprawdzić się świetnie jako baza wypadowa w górskie tereny oraz do okolicznych ciekawych miejsc. Miasto oferuje nam masę atrakcji turystycznych oraz wiele ciekawych zabytków.

Piękna przyroda w okolicy oraz szeroka baza noclegowa zapewnią relaksujący i komfortowy pobyt w Gorlicach. Beskid Gorlicki to tak naprawdę nazwa potoczna części Beskidu Niskiego, która przylega do miejscowości. Granice tej części pasma górskiego są umowne. Uważa się, że Beskid Niski jest w małym stopniu naruszonym przez człowieka pasmem. Nie znajdziemy tutaj wielu turystów, co może być cennym walorem tego miejsca. Dzika przyroda, malownicze krajobrazy, czyste powietrze i cisza, czego chcieć więcej? Ciekawą atrakcję stanowią także liczne zabytki, na przykład drewniane cerkwie. Liczne szlaki piesze i rowerowe z pewnością zaprowadzą nas do przepięknych okolic.

Gorlice to jedno z głównych ogniw Karpacko-Galicyjskiego Szlaku Naftowego. Uważa się, że miasto jest kolebką przemysłu naftowego. Pamiątki związane z wydobywaniem ropy możemy znaleźć w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach. Liczne eksponaty stanowią fascynującą kolekcję. Inną ciekawą trasę stanowi z pewnością Szlak Architektury Drewnianej, który prowadzi od cerkwi w Wólce do Beskidzkiego Morskiego Oka w Szymbarku.

Gmina Gorlice to także istny raj dla rowerzystów. Karpacki Szlak Rowerowy w Małopolsce pozwoli spędzić aktywnie czas wśród niesamowitych krajobrazów, wzbogaconych przez cenne zabytki. Wiele gorlickich zabytków zasługuje na uwagę. Z pewnością ważnym miejscem jest ratusz. Powstał już w XVIII wieku, później uległ wielu przebudowom. W okolicy warto odwiedzić także Dwór Karwacjanów. Oryginalny dom z XV wieku mieści w środku galerię sztuki. W dawnych czasach był rezydencją założycieli miasta. Co ciekawe na początku dom pełnił funkcje obronną, więc posiadał między innymi tajne wyjścia jako zabezpieczenie.

Małopolska uchodzi za bardzo przyjazny dla turystów region. Gorlice mogą zaproponować różnorodne noclegi swoim gościom (baza noclegowa➣ meteor). W mieście funkcjonują hotele, pensjonaty oraz liczne pokoje gościnne. Baza noclegowa jest rozbudowana i z pewnością każdy znajdzie tutaj ofertę dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>