Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej w Warszawie

Chirurgia plastyczna jest obecnie bardzo dobrze rozwiniętą dziedziną medycyny. Każdego dnia przeprowadzane są liczne operacje plastyczne, a chirurgów plastycznych przybywa. Najbardziej podstawowym podziałem operacji plastycznych jest podział na operacje, których celem jest poprawienie wyglądu estetycznego oraz operacje mające charakter rekonstrukcyjny.
Pierwsze wymienione to zabiegi, które obiektywnie nie są absolutnie niezbędne, nie ma wskazań zdrowotnych do ich przeprowadzenia (przykładowo powiększanie piersi), podyktowane są chęcią i potrzebą uzyskania pięknego, młodego, doskonałego wyglądu. Drugie natomiast to operacje, których przeprowadzenie jest podyktowane względami zdrowotnymi i funkcjonalnymi (przykładowo leczenie operacyjne rozszczepu wargi i podniebienia).

Oto kilka najbardziej popularnych i najczęściej przeprowadzany zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej:

Powiększanie piersi: operacja powiększania piersi trwa około dwóch godzin i wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Powrót do pełnej aktywności (rekonwalescencja) po operacji trwa średnio dwa tygodnie, a ostateczne efekty widoczne są w około trzy miesiące po zabiegu. Najpopularniejsze odmiany tego zabiegu to: powiększenie piersi kwasem hialuronowym, własnym tłuszczem lub implantami. Powiększenie piersi dla wielu kobiet ma ogromne znaczenie. Dzięki operacji kobieta staje się bardziej pewna siebie i czuje się kobieco. Istnieje jednak szereg przeciwwskazań do wykonania operacji. Są to między innymi nieuregulowana cukrzyca oraz nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepliwości, skazy naczyniowe, ciąża. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja, należy również wykonać serię badań oraz szczepień.

Korekcja nosa: bardzo często wykonywany zabieg, zarówno ze względów estetycznych jak i zdrowotnych. Korekcja nosa może polegać na zmniejszeniu, wyprostowaniu lub skróceniu nosa, na usunięciu tak zwanego „garba”, zmniejszeniu nozdrzy, korekcji czubka nosa, a także wyprostowaniu przegrody nosowej (zwłaszcza ostatnia wada może powodować trudności w oddychaniu). Operacja trwa średnio do dwóch godzin, rekonwalescencja trwa około 10 dni. Przeciwwskazania są takie same jak w przypadku wyżej opisanej operacji powiększania piersi, również przeprowadzany jest wywiad lekarski, należy wykonać badania i szczepienie (przeciwko WZW B).

Plastyka brzucha: najogólniej rzecz biorąc, operacja plastyczna brzucha polega na usunięciu nadmiaru skóry, która zwisa i tworzy fałdy. Zabieg jest dość długi, bo trwa od 3 do nawet 5 godzin, oczywiście w znieczuleniu ogólnym. Rekonwalescencja trwa około dwóch tygodni. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja oraz wykonanie serii badań.

Wszystkie wymienione wyżej zabiegi w Warszawie przeprowadza min. Dr Tomasz Dębski. Oto link do jego strony: chirurgia plastyczna Warszawa

Jak trening piłkarski wpływa na ogólny rozwój dziecka?

Rozwój fizyczny – każda systematyczna aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na funkcjonowanie ciała i umysłu (patrz sekcja zdrowie).

Rozwój emocjonalny – trening pozwala na budowanie adekwatnej samooceny, opartej na poznaniu swoich mocnych stron, zasobów, oraz zaakceptowaniu ograniczeń. Mądry trener dostrzeże i nazwie nawet najmniejsze sukcesy dziecka.

Rozwój kompetencji społecznych – trening uczy współdziałania w grupie, funkcjonowania  w ramach określonych z góry zasad, pozwala na wchodzenie w interakcje społeczne i doskonalenie umiejętności działania w grupie. Tym, co popłaca w dorosłym życiu jest umiejętność pracy w zespole. Grupa zawsze potrafi wypracować więcej niż jedna osoba.

Czy aktywność fizyczna jest tak samo ważna dla dziewczynek jak dla chłopców?

Piłka nożna i w ogóle aktywność fizyczna jest tak samo ważna dla chłopców, jak i dziewczynek. Oczywistą sprawą jest, że każde dziecko potrzebuje ruchu – aby usprawniać fizyczność, ale też jako sposobu na odreagowanie emocji i stresów.

Piłka nożna to sport ogólnorozwojowy, a więc nakierowany na wszechstronny rozwój dziecka. Znakomity – ze względu na wszechstronność i łatwość uprawiania – zarówno dla chłopców, jak w dziewczynek.